خرید<تحقیق مدلهای محاسباتی عصبی از تاثیرات جانبی ناحیه آسیب دیده مغز روی نواحی دورتر از منطقه آسیب دیده>

مدلهای محاسباتی عصبی,تاثیرات جانبی ناحیه آسیب دیده مغز روی نواحی دورتر منطقه آسیب دیده تحقیق مدلهای محاسباتی عصبی از تاثیرات جانبی ناحیه آسیب دیده مغز روی نواحی دورتر از منطقه آسیب دیده پژوهشگر گرامی،شما با عنوان تحقیق مدلهای محاسباتی عصبی از تاثیرات جانبی ناحیه آسیب دیده مغز روی نواحی دورتر از منطقه آسیب دیده. وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.

اختلال ناگهانی در منطقه ای از مغز، مثلاً در اثر سكته های مغزی، باعث نقصهای عصبی مستقیماً مطابق با منطقة آسیب دیده می شود و آسیب درست از این منطقه شروع میشود. به علاوه دیگر نقصهای بالینی كه به عنوان نقصها یا تأثیرات دوم یا Secondarg remote نامیده می شوند. وی قسمتهای بی عیب باقیمانده از مغز تأثیر خود را می گذراند. (برای مثال به علت قطع شدن ارتباط آنها با ناحیه آسیب دیده) این پدیده به عنوان diashisis نامیده شده است. diashisis (نقص الكتریكی و functional كه بعلت آسیب در قشر مغز آغاز می شود و در منطقه ای دورتر از منطقه آسیب دیده نیز این آسیب را می توان فهمید منطقه ای كه خود آسیب می بیند وی از لحاظ عصبی (ارتباط عصبی ) به آن اتصال دارد.

این پدیده باعث شده ، خصوصاً در مورد ارتباط بین نیمكره چپ و راست مغز، مسأله ویژه ای كه در ارتباط با هر یك از نیمكره ها وجود دارد باعث مشكل در فهم و درك پدیده شود. این مقاله بعضی از مدلهای Neurocouputetional اخیر را مورد مطالعه قرار داده (اثر و كیفیت diashisis) مدل ارائه شده تنها یك مدلی است كه همه خصوصیت دیگر بین نیمكره ها و همه اثر diashisis را شرح می دهد. در انتها، نتایج تأثیرات زیرقشری نیمكره چپ و راست روی خصوصیت نیمكره ها مورد بررسی قرار می گیرد.

1- مقدمه: Stoke : یا (سكته مغزی) ، اختلال ناگهانی است كه در جریان supply كردن خون برای مغز بوجود می آید. زمانیكه یك سد ناگهانی در برابر جریان خون در سرخرگهای مغزی ایجاد می شود متعاقب آن باعث كمبود خون رسانی به آن ناحیه شده و ایسكمیك مغزی را به دنبال دارد. سكته مغزی یكی از بیماریهای شایع در نورولوژی است. برای مثال سومین عامل مرگ در كشور آمریكاست و اغلب موارد باعث نقص در بستر كرونیك (نقص در سیستم عصبی ، عضلانی قلبی ) اختلاف در زبان و صحبت كردن و مشكلات حافظه ای را به دنبال دارد. این باعث شده كه توجه بسیار زیادی روی تحقیقات در مورد این مطلب در طی چند دهة اخیر صورت گیرد. اكثر این تحقیقات به دنبال اصلاح كردن یافته ها و دانسته ها درباره مكانیسم و پاتوفیزیولوژی این بمیاری (strake) هستند. یافته ها این تحقیقات در اكثر موارد بسیار پیچیده و حتی بسیار مورد بحث و جدل بوده اند.

در حال حاضر یك تردید ذاتی دربارة اینكه چه فاكتورها و عواملی باعث می شوند كه ناحیه آسیب دیدة اولیه به بافتهای مجاور مغز گسترش یابد، وجود دارد.

پیچیده بودن مغز در حین سكته مغزی باعث شده به این نتیجه برسیم كه مدلهای Computational می توانند ابزار بسیار قدرتمندی برای درك عمیق ما دربارة Stroke باشد. محدودیت دربارة تكنولوژی مدلهای عصبی و علم نورد سیانتیفیك Neurosaentific باعث شده بوجود آوردن و ساختن جزئیات مدل غیرممكن و غیر عملی باشد.

هر چند كه ثابت شده كه مطالعه روی بعضی قسمتهای بخصوص از سكته مغزی ممكن می باشد. (یا مثل دیگر اختلالات نورولوژیك ]2و1[ ) بوسیله مدلهای عصبی برای مثال یافته های بسیاری از مدلهای عصبی ]30007[ روی این متمركز شده اند كه قشر آسیب ایده چطور روی بافتهای مجاور، فعالیتهای و حركتی آن را مختل می كند.


مطالب دیگر:
📖دانلود پاورپوینت نت پیشگیرانه📖دانلود پاورپوینت تحولات سیاسی و اجتماعی📖دانلود پاورپوینت کتاب آزمایشگاه انگل شناسی پزشکی 📖دانلود پاورپوینت بهمن و عوامل ایجاد آن📖دانلود پاورپوینت بیمه و انواع آن📖دانلود پاورپوینت معرفی روش کارت امتیازی متوازن📖دانلود پاورپوینت آسیب شناسی عزاداری📖دانلود پاورپوینت پایان نامه بهینه سازی برنامه ریزی گیت های فرودگاهی📖دانلود پاورپوینت مبانی نظری زیباشناسی و معماری📖جزوه تاریخ تحول دولت در اسلام تالیف دکتر ابراهیم برزگر 📖جزوه کامل معناشناسی دکتر پاکتچی📖دانلود پاورپوینت سیستم های اطلاعاتی حسابداری📖دانلود پاورپوینت کلیات آسیب کودکان📖دانلود پاورپوینت مسمومیت و علل آن📖پاورپوینت مقدمه ای بر پردازش اطلاعات در سیستم های اطلاعاتی حسابداری📖پاورپوینت بررسی انواع اتصالات و پیچ ها📖پاورپوینت بررسی بیماری سالک جلدی و آمار و ارقام آن📖پاورپوینت بررسی تحقیق همبستگی با استفاده از تحلیل رگرسیون و تحلیل ماتریس📖پاورپوینت بررسی تهيه شرايط كلان برای داشتن پتانسیل های فناوری📖پاورپوینت بررسی چالشها و چشم اندازها در فرآیند یاددهی یادگیری تعادلهای شیمیایی 📖پاورپوینت بررسی خطرات شغلی و مفهوم ایمنی اداره📖پاورپوینت بررسی فرهنگ و تاثیر آن بر بهداشت مادر و نوزاد و نظام عرضه خدمات بهداشتی و درمانی📖دانلود پاورپوینت بررسی فصل 7 شیمی معدنی 1 با موضوع اسید ها و بازها📖پاورپوینت بررسی کاربرد رایانه در مدلسازی پروتئین ها📖پاورپوینت بررسی کیفیت انرژی الکتریکی و یا کیفیت قدرت