خرید<دانلود تحقیق آندوسکوپی>

آندوسکوپی ,تاریخچه آندوسکوپی ,دستگاه آندوسکوپی ,روش آندوسکوپی دانلود تحقیق آندوسکوپی پژوهشگر گرامی،شما با عنوان دانلود تحقیق آندوسکوپی. وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.

تاریخچه آندوسكوپی

كلمه آندوسكوپ از 2 كلمه یونانی به معنای « درون » و « دیدن » تشكیل شده است . عبارت endoscopy به معنای استفاده از تجهیزات برای معاینه درون ارگان های حفره مانند بدن به صورت دیداری است . در علم پزشكی از دیر باز تمایل و رغبت برای دیدن اجزای درون بدن نیروی محركی بوده است تا بدان وسیله بتوان به بیماران كمك كرد . در كنار جراحی باز ، این روش معاینه و جراحی با كمترین تهاجم به بدن ، روشی ظریف و استادانه و ماهرانه البته با كمترین مشكل برای بیمار محسوب می شود .

طبیعت راه رسیدن به این هدف را فراهم آورده است . دستیابی به درون ، از طریق حفرات و سوراخ های بدن انسان امكان پذیر است .

برای اولین بار در سال 1868 ، آدولف كاسمال با وارد كردن لوله ای غیر قابل انعطاف به داخل معده یكی از بیماران خود آندوسكوپی (gastrointestinal) Gl را پایه گذاری كرد . در سال 1881 پزشك اتریشی آقای johann bonmilulioz به دنبال تحقیقات صورت گرفته با همكاری صنعتگران معروف آن زمان مبادرت به اختراع اولین گاستروسكوپ نمود كه انتهای دیستال آن (distal tip) نوری داشت كه توسط لامپ پلاتینی تامین می شد در ادامه تحقیقات ارزشمند جهت ساخت اولین گاستروسكوپ جایگزینی فرم خاصی از لامپ ادیسونی به لامپ پلاتینی نیز مورد بررسی قرار گرفت . در سال Elsner گاستروسكوپ غیر قابل انعطافی را عرضه نمود كه از سیستم لنزی بهره مند بود . به همین سبب امكان استفاده از نوك ابزار دستگاه به صورت لاستیكی میسر و به تبع آن صدمات به حداقل می رسید .

امروزه در مسیر پیشرفت و تكامل علم آندوسكوپی از سیستم های نور پیشرفته ای برای انتقال تصاویر و همچنین انتقال نور و روشنائی بهره گرفته می شود و این در حالی است كه حدود 100 سال پیش انتقال تصویر حتی بدون استفاده از لنز و تنها با استفاده از یك تیوپ صورت می گرفته است .

اگر چه ساخت آندوسكوپ های نیمه انعطاف پذیر تحول بزرگ در سیر مراحل تكامل آندوسكوپ ها بود اما عدم توانائی آن ها در برداشتن نمونه های بیوپسی و محدودیت دید تمامی زوایا باعث گردید تا آندوسكوپ های فیبر نوری ارایه شوند . در سال 1965 تیم تحقیقاتی متشكل از Curtis Hirschowitz موفق شدند اجزاء فیبروسكوپ را مهیا كنند ولی تنها مشكلی كه در این زمینه وجود داشت كیفیت پایین دسته فیبرهای نوری بود كه به دلیل نشت نور بین پرتو ها به وجود می آمد .

با استفاده از پوشش شیشه ای با ضریب شكست كمتر این مشكل نیز تا حدی
مرتفع گردید و بدین ترتیب اولین فیبروسكوپ در سال 1957 به جامعه پزشكی عرضه شد .

در حال حاضر از آندوسكوپ ها نه تنها در درمان بیماری ها و نه تنها در علم پزشكی بلكه در علم مكانیك ( دیدن اجزا و قطعات درون ماشین آلات مختلف ) و باستان شناسی ( نگاه كردن به سازه های درونی كلیساهای قدیمی با استفاده از تلسكوپ آندوسكوپ ها ) نیز استفاده می شود .

منابع نور

در گذشته منبع نور مورد استفاده در آندوسكوپی ، لامپ های تصویر تنگستن بودند كه بر سر تلسكوپ گذاشته شده و به داخل بدن فرستاده می شد ، چون این لامپ ها از ابتدا به منظور خاص آندوسكوپی طراحی آن ها هدر می رفت یا به اصطلاح گم می شد و دلیل آن هم این بود كه نقاط نورانی خروجی از لامپ (outpur spot) از نظر اپتیكی با ناحیه فعال الیاف فیبر نوری همخوانی كافی نداشتند . به علاوه نور لامپ های تنگستن زرد رنگ است و این موضوع روی ظاهر رنگ بافت تاثیر می گذارد كه این پدیده هم به نوبه خود می تواند ظاهر منطقه ملتهب را عوض كند .

منابع نور با شدت پایین ( منابع نور آزمایشگاهی ) و منابع نور با شدت بالا

یك منبع نور استفاده شده برای آندوسكوپی بایستی شرایط زیر را دارا باشد .


مطالب دیگر:
📖دانلود نقشه معماری ساختمان مسکونی سه طبقه (بتنی) با آسانسور و همراه با چند نقشه معماری دیگر📖دانلود نقشه سازه ای و معماری یک ساختمان مسکونی 5 طبقه بتنی با آسانسور📖دانلود یک نقشه بسیار خوب و کامل ساختمان مسکونی (بتنی) یک طبقه📖دانلود نقشه معماری و سازه ای یک ساختمان مسکونی 2 طبقه (بتنی)📖دانلود نقشه بسیار زیبا و کامل با تمام جزئیات معماری و سازه ای مجتمع تجاری - اداری - مسکونی📖پروپوزال با عنوان بهینه سازی خرپاها با روشهای متاهیوریستیک(الگوریتمهای فراکاوشی)📖سقف های پلیسه ای و مشبک📖دانلود دو مقاله بسیار کامل و خوب در مورد بتن های خود ترمیم شونده📖سیلوها📖طراحی مخازن هوایی و زمینی آب📖سیستم سقف مجوف بتن مسلح-یوبوت-UBOOT-سقف جدید📖مدیریت اقتصاد و سلامت📖فرهنگ و تاثیر آن بر بهداشت مادر و نوزاد و نظام عرضه خدمات بهداشتی و درمانی📖جزوه پاورپوینت تصویری و روان آموزش طراحی تیر-طراحی سازه بتنی📖دیتیل اتوکد پنجره و پروفیل-ابعاد استاندارد پنجره جهت درج در طراحی📖بلوک نقشه معماری شامل جزییات نامحدود(خودرو-مبلمان-فضای سبز-پنجره-در و...)📖نمونه واقعی و کاربردی طراحی مجموعه‌های تجاری اداری تفریحی -معماری-شهرسازی📖بلوک نقشه مبلمان بیمارستان-هرآنچه از مبلمان بیمارستان نیاز دارید📖بلوک مبلمان ساختمان-نقشه اتوکد آماده جهت درج در طراحی📖طراحی مجتمع مسکونی-جزییات کامل-پژوهش ارشد📖نقشه ساختمان-دیتیل نازک کاری-معماری-عمران📖فهرست بهای واحد پایه رشته تأسیسات برقی سال 95 با فرمت اکسل📖فهرست بهای واحد پایه رشته تأسیسات مکانیکی سال 95 با فرمت اکسل📖فهرست بهای واحد پایه رشته سد سازی سال 95 با فرمت اکسل📖فهرست بهای واحد پایه رشته آبیاری تحت فشارسال 95 با فرمت اکسل